II Maraton MTB Sto Procent Pasji Góra 2013

W niedzielne przedpołudnie wystartował w Górze II Maraton MTB Sto Procent Pasji. Mimo temperatury dochodzącej do 40 stopni nie brakowało chętnych. Poranek zaczął się bardzo deszczowo – Leszno i okolice pokryła spora warstwa chmur, z których spadł dość obfity deszcz. Jednak nie długo to trwało. Po deszczu wyszło palące słońce. Na dystansach MINI i MEGA ścigało się blisko 300 zawodników.

img_8884

Trasa była dość szybka, jednak przez upał potworzyło się sporo miejsc pełnych piachu, który albo trzeba było omijać, albo brać rower na plecy i zrobić sobie szybki spacer. Pierwsze kilometry tonęły w kurzu, momentami nie było widać jadących przed nami. Było też sporo single tracków, część z nich także piaszczysta i ciężko było pokonać takie podjazdy nie zsiadając z roweru.

Upał w lesie nie był tak bardzo odczuwalny, a może to kwestia adrenaliny jaka wydziela się podczas pedałowania?:) Dodatkowo strażacy dbali o odpowiednie schłodzenie zawodników i zafundowali nam po drodze kilka wodnych kurtyn, co było bardzo przyjemne. Po takiej dawce orzeźwienia człowiek nabierał nowej energii do dalszej jazdy.

W między czasie odbyły się też wyścigi maluchów, zorganizowane na bieżni stadionu.

Cali zakurzeni, oblani potem wjechaliśmy na metę, jak zawsze zadowoleni. Kolejny maraton w tym sezonie zaliczony:-)

Zdjęcie z nagłówka: strefasportu.pl