II MTB Maraton Górzno o puchar gminy Krzemieniewo

W niedzielne południe w Górznie odbył się II MTB Maraton o puchar gminy Krzemieniewo. Jak zwykle pojawiło się sporo chętnych, którzy chcą w okolicznych lasach rozładować swoje ogromne zasoby energii. Maraton obejmował trzy dystanse, junior, mini i mega. W tym roku trasa była nie wiedzieć czemu znacznie, krótsza, mini miał tylko 20 km, a mega 50 km.

Z uwagi na ilość chętnych, którzy tuż przed startem chcieli jeszcze się zarejestrować całość się przesunęła. Wszyscy w delikatnym podenerwowaniu oczekiwali właściwego startu. Gdy usłyszeliśmy sygnał startu po chwili było widać tylko kurz, który po sobie zostawili zawodnicy z pierwszego sektora.

Początek trasy był nie pozorny, ostry podjazd po dziurach i kamieniach, a po chwili gwałtowny zakręt co spowodowało, że już na starcie było kilka wywrotek co zaowocowało zatorami. Na szczęście udało nam się ominąć zamieszanie nie schodząc z rowerów i ruszyć dalej do przodu. Trasa była dość szybka, było dużo prostych, ale kamienistych ścieżek.

Niestety jak się na mecie okazało, większość zawodników dystansu mini pomyliła trasę przez co nie pojawiła się drugi raz na punkcie kontrolny. Przez to organizator zadecydował by zawody na dystansie mini zostały powtórzone w innym terminie.

Z jednej strony to fajnie, będzie kolejna okazja do pościgania się.