Wyzwania

Każdego roku nasze życie wypełniają mniejsze lub większe wyzwania. Do jednych podchodzimy z marszu, inne potrzebują długich przygotowań. Niezależnie od tego, czy jest to kilkugodzinny maraton MTB, stromy podjazd, czy wieloetapowa wyprawa, do każdego wyzwania musimy podejść inaczej – zaplanować je w odpowiedni sposób. Każde takie wyzwanie wnosi do naszego życia coś nowego, uczy nas pokory, szacunku, dyscypliny. Czasem jednak na drodze stają nieprzewidziane sytuacje, kontuzje, gorsze samopoczucie, czy po prostu brak chęci, które uniemożliwiają podjęcie w danej chwili planowanego wyzwania. Mimo to, z każdą próbą stajemy się coraz silniejsi, nasze ciało zwiększa swoją wytrzymałość, a głowa pracuje w coraz większym skupieniu, by sprostać nowym wyzwaniom. Niezwykle ważna każdego dnia jest siła woli i determinacja, dzięki której możemy osiągać coraz więcej i piąć się coraz wyżej.

Szukając inspiracji często wystarczy udać się do lasu i czerpać garściami z tego co przynosi nam natura.

img_8658

Jednak wyzwania to nie tylko rower, nie tylko sport. Często dużym wyzwaniem są nowe sytuacje pojawiające się w naszym codziennym życiu podczas, których nierzadko musimy przełamać swoje lęki, obawy i odważyć się zrobić krok naprzód.

Tym razem czeka mnie największe wyzwanie w moim życiu. Wyzwanie, z którego nie można zrezygnować, nie można odpuścić. Wiem, że to może być bardzo trudne i będzie wymagało ode mnie wielu zmian i wyrzeczeń, jednocześnie będzie to najcudowniejsze przeżycie jakie kiedykolwiek mogłem doświadczyć. Coś co już od pierwszej chwili zmieniło mnie jako człowieka i zmienia każdego dnia.

Zostanie tatą jest czymś niewyobrażalnie pięknym, mimo to boję się tej nowej sytuacji. A z drugiej strony to, co odczuwam w tym momencie tak mnie napędza, że myślę, iż jakakolwiek bezsilność nie jest w stanie mi przeszkodzić w spełnianiu się w tej nowej roli. Jestem dumny i bezgranicznie szczęśliwy. Każda sekunda spędzona razem wnosi do mojego życia coś czego wcześniej nie znałem, całkiem nowe uczucia, myśli, doznania.

Jeśli ktoś jeszcze tego nie zaznał to bardzo polecam ten cudowny stan.