VII REAL 64-sto MTB Maraton – Jeziorki 2013

Już po raz 7 w okolicach Osiecznej odbył się REAL 64-sto MTB Maraton. Jak zwykle nie zabrakło chętnych, przyjechali amatorzy i zawodowcy nie tylko z wielkopolski. Maraton ten jest uznawany za bardzo trudny jak na tereny wielkopolski, a co za tym idzie jest bardzo urozmaicony.

W tym roku po raz pierwszy zawodnicy mogli się ścigać na trzech dystansach: Hobby – 22 km, Mini – 39 km oraz Mega – 74 km. Dystans Hobby pozwalał na sprawdzenie się w tym terenie zawodnikom zaczynającym swoją przygodę z MTB.

Trasa jak co roku przygotowana perfekcyjnie, oznaczenia jednoznacznie wskazywały właściwy kierunek. Na trasie nie brakowało podjazdów podczas, których odbywała się walka z samym sobą. Były też momenty bardzo błotniste, na których nie jeden zawodnik zatopiony w błocie musiał schodzić i przeprowadzić rower. Oczywiście na trasie musiały pojawić się single track-i, długie, a także techniczne zjazdy, gdzie czasem trzeba było sprowadzać rower, gdyż głęboki, mokry piasek sprzyjał lotom przez kierownicę.

Na trasie jak to często bywa pojawiały się mniejsze lub większe awarie, łapanie gumy, czy pęknięte łańcuchy są normalnością w tego typu zawodach. Jak na każdych zawodach występują także kryzysy, które trzeba zwalczyć we własnej głowie.

Największą nagrodą jest samo ukończenie zawodów i dojechanie o własnych siłach aż do mety, człowiek wtedy jest niesamowicie szczęśliwy, nie czuje zmęczenia, bólu mięśni i nie liczy się, które miejsce zajął.

Relacja z maratonu:

Polecam wszystkim ten maraton!